Stezka pro děti se skřítkem Fousáčkem

V lese nad Bauráčem žije malý skřítek, jmenuje se Fousáček. Má rád děti a chtěl by jim ukázat, jak se v lese žije. Připravil si pro ně malé lesní dobrodružství... 

Na Bauráči máme děti moc rádi a přáli bychom si, aby se dětem, i jejich rodičům na Šumavě líbilo. Vymysleli jsme pro dětičky krátkou procházku lesem, během které si pohrají, něco nového se dozví a projdou se krásným šumavským lesem na čerstvém vzduchu.

Jak nás to mohlo napadnout?

Při vymýšlení stezky nám inspirací bylo městečko Boží Dar, kde je kromě Ježíškovy pošty i úžasná Ježíškova cesta. Projeli jsme ji tenkrát s našimi holčičkami na kole a byli všichni nadšení. Tam se i zrodil nápad udělat něco podobného pro naše malé hosty v lese kolem Bauráče.

Stezka a jednotlivá stanoviště

  • Stezka vede lesem nad Baurovým Dvorem. Začíná u rybníčku a pokračuje do kopce směrem na Nový Dvůr po zelené turistické značce, ze které se před druhým zastavením odbočuje na lesní cestu.
  • Čeká vás celkem 8 zastavení, 6 z nich je soutěžních. Každé stanoviště poznáte podle velké cedule s obrázkem skřítka a popisem nebo úkolem.
  • Stezka měří něco mezi 2 a 3 kilometry a první třetina je do kopce, zbytek pak už z kopce nebo po rovině. Dá se projet i s kočárkem, ale minimálně první dvě třetiny jsou v poměrně náročném terénu a s golfkami to půjde hodně ztěžka. Terénní kočárek cestu ale zvládne.
  • Projití stezky s úkoly Vám zabere cca. 2 hodiny času, záleží jen na Vás.
  • Na cestu se vydejte ideálně se soutěžní kartičkou, kterou dostanete u nás na baru nebo si ji stáhnout na konci této stránky. Dá se ale jít i jen s papírem a tužkou, a zapisovat si své odpovědi.
  • Každý, kdo projde stezkou, dostane u nás na Bauráči drobnou odměnu jako poděkování a pochvalu, že stezku zvládl. A může se s ní pochlubit třeba kamarádovi nebo babičce a dědovi.

Jak vypadají jednotlivá stanoviště a úkoly? (Neotevírejte, pokud chcete zůstat překvapeni na cestě...)

První stanoviště skřítkovské stezky pro děti na Šumavě
Druhé stanoviště skřítkovské stezky pro děti na Šumavě
Třetí stanoviště skřítkovské stezky pro děti na Šumavě
Čtvrté stanoviště skřítkovské stezky pro děti na Šumavě
Páté stanoviště skřítkovské stezky pro děti na Šumavě
Šesté stanoviště skřítkovské stezky pro děti na Šumavě
Sedmé stanoviště skřítkovské stezky pro děti na Šumavě
Poslední, osmé stanoviště skřítkovské stezky pro děti na Šumavě

 

Děkujeme za pomoc

Kdo se na vzniku stezky podílel?Cedule s úkoly jsou v lese hezky vidět

  • Jednotlivá stanoviště namalovala kamarádka Marcela (www.vevyloze.cz), která je autorkou třeba našich omalovánek, PFek, polepů na autech... Marcela umí krásně a na první pokus absolutně trefit naši představu a společně nám to skvěle funguje. Vytvořila krásnou postavu skřítka, pro kterého jsme hledali jméno. Chtěli jsme, aby skřítka pojmenovaly děti a z jejich návrhů se nejvíc líbil právě Fousáček.
  • Po celou dobu nám byla k ruce a radě kamarádka Katka, která bydlí nedaleko a má úžasnou Chalupu Na Vyšehradě. Testovala nám naše nápady, přidávala rady, tipy a chuť to všechno zvládnout.
  • A cestu i okolí stezky nám pomohli uklidit Marcela s Ondrou, Ondra pomáhal i s instalací cedulí. Děkujeme vám!

 

Přejeme vám (i sobě), aby se vám lesní dobrodružství se skřítkem Fousáčkem líbilo a společně s dětmi si procházku lesem užili.

Soutěžní kartička ke stažení: