Hasičské muzeum ve Stachách

Nedaleko penzionu Baurů Dvůr leží vesnice Stachy. Nenápadná víska s 1200 obyvateli, obecním úřadem, školou (i uměleckou) a velikým kostelem vznikla už na počátku 16. století. Dosud se nejvíce proslavila asi sbírkou hřibů, které můžete stále na návsi při troše štěstí najít.

Co by ale nemělo uniknout Vaší pozornosti během dovolené na Šumavě je krásné pošumavské hasičské muzeum.

To bylo slavnostně otevřeno v roce 2003 a těšilo se velkému zájmu návštěvníků Šumavy. Bohužel zima roku 2006 byla pro muzeum zásadní, pod tíhou sněhu se probořila střecha a trvalo celé dva roky než mohlo být muzeum znovu otevřeno.

Expozice muzea je rozdělena do dvou podlaží - celé přízemí zabírá velká sbírka historických hasičškých aut, první patro Vás pak překvapí velkou sbírkou historických hasičských "rekvizit", helem, výzbrojí i ručních stříkaček.

Věříme, že Vás návštěva muzea potěší.

 

Otevírací doba

V sezoně od 1. 5. do 31. 10. 2018

pondělí zavřeno
úterý až pátek 9:00 - 16:30 hodin
sobota a neděle 9:00 - 16:00 hodin

Dále otevřeno také o Velikonocích

Mimo otevírací dobu a mimo sezonu je možná návštěva jen po telefonické domluvě s panem Jaroslavem Voldřichem na telefonním čísle 602 377 379 a to při minimálním počtu 8 osob. Při skupině nad 20 osob je vhodné telefonicky ododnout termín návštěvy.

Ceník vstupného

Dětská vstupenka do 15 let 30 Kč
Dospělá osoba 50 Kč

Pošumavské hasičské muzeu se nachází v srdci Šumavy a svými exponáty a ojedinělostí nabízí rozšíření obzoru o historii hasičů v ČR, ale i v sousedním SRN. Na návštěvu celé vaší rodiny se těší členové Pošumavského muzea ve Stachách.Otevírací doba a ceník převzaty z oficiálních stránek Pošumavského hasičského muzea ve Stachách